LIFTING OBLIČEJE A DEKOLTU
Liftingová masáž obličeje je charakteristická velmi jemnými tahy a skvělým regeneračním vlivem na pokožku. Jistě je vám znám pojem lifting jako operační zákrok, při kterém se provádí napínání pokožky. Ve světě je velmi populární manuální terapie (lifting obličeje - liftingová masáž obličeje), která využívá pouze masáže.
Lifting obličeje je oblíben z důvodu regeneračních účinků, protože se zaměřuje na mimické svaly obličeje s hloubkovými a detoxikačními účinky. Lifting obličeje působí na příčinu vrásek a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů.
Výraz obličeje znázorňuje v jakém jste psychickém stavu.
Velmi vytížení jedinci mají strhaný a unavený výraz. Pokud ale dokážete tento výraz některou z metod např. liftingem obličeje odstranit, pomůže vám to psychicky (je to z důvodu mnoho reflexních zakončení na obličeji, ne mnoho partií bývá tak citlivá jako právě obličej).
Liftingovou masáží tedy lze nejen krásně ovlivnit a zkrášlit pokožku, ale i navodit pocit pohody a harmonie, což se zobrazí na vašem větším sebevědomí a spokojenosti.
Reflexní účinek je zde výrazný a přispívá z 80 % celkovému zlepšení psychiky.
Tato liftingová masáž obličeje pomáhá bránit stárnutí pleti, vzniku vrásek, podporuje regeneraci, zvyšuje pružnost pokožky, má pozitivní vliv na psychiku a zásadně snižuje napětí v obličeji.
Účinek této masáže vidíte a cítíte po první proceduře, ale aby byl účinek trvalý doporučuji 6 - 10 masáží v intervalu 1x týdně, poté obvykle stačí provést masáž 1 x měsíčně.
Kontraindikace:
bolestivé záněty obličejových nervů
porucha štítné žlázy
hnisavá onemocnění nebo jiné zánětlivé projevy na kůži obličeje
nachlazení
Pokyny před masáží:
Na masáž přijďte nenalíčená (případně lze odlíčit na místě). Před i po masáži doporučuji pít dostatečné množství vody.
Někdy (zvlášť u pleti, která není pravidelně ošetřovaná) může dojít k náhlému, ale přechodnému výsevu uhříků, což je ne vždy vítaný projev čištění pleti. Při řádném vyčištění pleťovými přípravky výsev zpravidla během 24 hodin mizí.
Ples, svatba:
Před významnou událostí - plesem, svatbou, promocí apod. chce každý vypadat co nejlépe.
V této situaci můžete volit z těchto možností:
lifting jednorázově 1 - 2 dny před akcí - vhodné, pokud pravidelně pečujete o svou pleť
5 x lifting v průběhu 2 týdnů před akcí - vhodné pro eliminaci nežádoucího výsevu uhříků v nevhodnou chvíli
pravidelná péče měsíc předem 1 - 2 x týdně - trvalejší účinek
REIKI
Reiki je učení práce s vesmírnou energií, jež ze své vlastní podstaty původu nemůže ublížit nebo být zneužita. Rei v překladu znamená vesmírný, životodárný a Ki znamená energii.
Reiki je bezpečná, jemná a nenásilná metoda praktického uzdravování. Zvyšuje energii, zmírňuje bolest, umožňuje hlubokou relaxaci a navozuje pocit harmonie. Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje též mimosmyslové vnímání. Reiki působí nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni duševní a duchovní. Reiki energii může přijímat každý a předávat ji může pouze člověk zasvěcený do určitého stupně reiki od reiki mistra.
Reiki je vhodnou doplňkovou terapií k lékařské péči, která v posledních letech zaznamenává velký nárůst praktikujících i oficiální nasazení např. v amerických nemocnicích. Používá ji mnoho masérů, fyzioterapeutů, zdravotních sester a lékařů.
Nelze s ní ublížit, ani přetáhnout negativní energii na sebe. Reiki samo nachází cestu do míst, kde je jí nejvíce potřeba.
Rovnováhy lze dosáhnout snadno pomocí pokládání rukou na sebe či na druhé.
Důležité o reiki:
Při léčení reiki se nesnažím neodborně nahradit lékaře. Reiki je možné kombinovat se všemi klasickými a alternativními léčebnými metodami. Reiki nemůže nahradit akutní chirurgický či jiný neodkladný lékařský zákrok. V tomto případě může být reiki s úspěchem použita jako doplňková terapie.
Reiki má duchovní povahu, ale přesto není náboženstvím. Práce s reiki nevyžaduje slepou víru, ale při práci s ní vznikne důvěra v její praktické používání. Reiki učí a ukazuje lidem bezpodmínečnou lásku.
INFRASAUNA
Infrasauna nebo také iInfrakabina je obvykle dřevěná kabina podobná sauně, která díky infrapanelům prohřívá lidský organismus. Proceduru v infrakabině lze absolvovat před sportovní, rehabilitační či regenerační aktivitou, před kosmetickým ošetřením pleti nebo před pobytem v chladném prostředí.
Charakteristika
Infrasauna (známá rovněž jako infrakabinka) pracuje pomocí vyzařování nfračervených paprsků. Dlouhovlnné infračervené záření proniká rovnou do tělových tkání. Dostane se až do hloubky více jak 4 cm. Vše proběhne zcela přirozeně - svaly se uvolňují a zklidňují, tělo není zatěžováno. Infrasauna má energii nastavenou tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem. Produkování potu v infrasaunách je až třikrát vyšší - při okolní teplotě již okolo 45 – 60°C.
Princip infrasauny
V infračervené kabině probíhá saunování na principu emise infračerveného záření pomocí speciálních keramických zářičů. Infračervené záření proniká hluboko do svalové tkáně a prohřívá ji. Intenzivní pocení se uskutečňuje už při teplotě kolem 50 °C. Lidský organismus není nijak zatěžován. Během pobývání v kabině se dýchá vzduch s teplotou od dvaceti do 55 °C. Vyzařované teplo se z osmdesáti až devadesáti procent vstřebá do lidského těla. Do prostoru kabiny se dostane jenom zbytek tepla, což umožňuje dýchání vzduchu v kabině o teplotě 20 až 55°C.
Druhy infrasauny
Infrasauny existují pro individuální nebo skupinové používání. Účinnost různých druhů závisí na zvolené technologii infrazářičů. Existují zařízení s keramickými infrazářiči, širokospektrálními světelnými nebo celoplošnými fóliovými zářiči. Účinnost určuje také vlnová délka. Zde platí čím kratší vlnová délka, tím intenzivnější účinek na organismus. Infrasauny s delší vlnovou délkou infrazářiče mají hlavně relaxační účinek. Infrakabiny se umísťují do rohu místností nebo volně do prostoru.
Správné saunování
Pro využití maximálního výkonu infračervené terapie se teplota v infrasauně nastavuje na nejvyšší hodnotu. Teplota nastavená na nižší hodnotu se projevuje v průběžném vypínání a opětovném zapínání topidla – pro udržení nastavené teploty. Vnitřní teplota sauny při vstupu není rozhodující – vyšší pocení začíná až po asi čtvrt hodině. Regulaci teploty v infrasauně umožňují pohyblivé střešní ventilace a pootevřené dveře. Pro saunování je vhodná jakákoliv doba, avšak nejvíce ráno, či pro jedince s problémy se spaním večer. Během saunování je vhodné mít po ruce ručníky (osušky) na utírání potu i na podložení.
Vliv infrasauny na zdraví
Infrasauny prohřívají tělo a prokrvují organismus. Saunování posiluje imunitní systém, uvolňuje dýchací cesty, vylepšuje nespavost, akné, ekzém, bolesti v krku a onemocnění uší. Podporuje elasticitu kůže a odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty z kůže.
Hlavní zdravotní výhodou infrasauny je to, že ji smějí používat:
- alergici
- astmatici
- kardiaci
- lidé s problémy s krevním tlakem
Obyčejnou saunu by tito lidé používat neměli
Dále umí infrasauna uvolnit namožené svaly a uleví od bolesti zad.
Úleva přichází také při ztuhlosti kloubů, výronu kotníku. Díky infrasauně se snadněji vyplavují toxické látky z těla a ovlivňuje se také redukce váhy. Pomáhá k načerpání nové energie, vylepší psychiku, zbavuje únavy a ovlivňuje i lepší hojení poranění, popálenin a ekzémů.