NĚCO MÁLO O VIBROGYMU

 

V našem fit klubu se setkáte s komerčním strojem ALEX, s 3D vibrací, který je ideálním pomocníkem pro formování postavy, zvyšování pohyblivosti kloubů i relaxací a odbourávání stresu.
VIBROGYM Alex funguje na principu vibrací, které způsobují reflexivní stahování svalů, čímž dochází k jejich účinnému posilování. Cvičení je časově nenáročné. Stačí 5 minut stoje s mírně pokrčenými koleny a výsledky se okamžitě dostavují.

Hlavní přednosti vibrogymu

- účinné 3D vibrace pro efektivní posilování svalů
- pomáhá k rychlému a efektivnímu formování postavy a redukci váhy
- při vibraci se až třikrát zvyšuje účinnost cviků
- speciální masážní podložka s adhezívním vroubkováním prokrvuje, uvolňuje a masíruje na vašich chodidlech, dlaních, hýždích, zádech...
- napomáhá rychlému zotavení a regeneraci po fyzické námaze, sportu či cvičení
- je vhodný jako počáteční nebo závěrečné fáze tréninků běžců, in-line bruslařů, cyklistů, lyžařů
- lze jej použít také jako pomoc při léčbě revmatismu a jiných onemocnění kostí a kloubů (jen po konzultaci s lékařem)
- zlepšuje krevní oběh
- účinně působí při léčbě, bolesti a ztuhlosti kloubů a svalů
- zlepšuje rovnováhu a koordinaci
- účinný v boji s celulitidou
- bojuje se stresem a depresí
- zvyšuje tvorbu růstového hormonu

Jak lekce cvičení probíhá

Trénink trvá celkem 30 minut, skládá se z protažení, tréninku a masáží. Je možno provádět pod vedením proškoleného instruktora. Přijďte minimálně 5 min před lekcí s sebou sportovní oblečení a sportovní obuv (je možno cvičit i bez bot) před každým tréninkem a během něj vypijte minimálně 300 ml tekutin přestávka mezi jednotlivými tréninky je minimálně 48 hodin. Doporučujeme trénink na Vibrogym 2– 3 krát týdně. Netrénujte, pokud se cítíte unavení nebo nemocní.

Kontraindikace pro cvičení na vibrogymu

Pamatujte, že nás zajímá především Vaše bezpečnost, a proto Vám doporučujeme projít si následující seznam možných kontraindikací a obrátit se na svého lékaře, kdykoliv si nebudete jisti, před tím, než začnete VIBROGYM používat.

 • Těhotenství
 • DVT / Hluboká žilní trombóza
 • Kardiovaskulární onemocnění
 • Nedávné rány po operaci či chirurgickém zásahu
 • Syntetické / umělé klouby
 • Akutní kýla / onemocnění plotének / spondylolysis
 • Těžká cukrovka
 • Epilepsie
 • Akutní onemocnění / zánětlivé procesy
 • Těžké migrény
 • Použití kardiostimulátoru
 • Nedávno aplikované nitroděložní tělísko, kovové čepy, šrouby, desky, apod.
 • Tumors
 • Potíže se sítnicí / dysfunce sítnice

Poznámka: Pokud se Vás týká některá z výše uvedených kontraindikací, neznamená to automaticky, že nemůžete VIBROGYM používat.

Výzkum

Srovnání s klasickým cvičením

Za pouhých 10 minut tak dosáhnete stejných výsledků jako při běžném cvičení trvajícím 1 - 1,5 hodiny.

Vibrogym a redukce celulitidy

VIBROGYM: výzkum odhalil nové řešení, jak redukovat nežádoucí tuk. I redukce celulitidy může být zdravá, efektivní, zábavná a časově nenáročná, dovolující uživateli VIBROGYMU udržet si svěžest, zdravý vzhled a to v relativně krátkém čase v několika málo lekcích za týden.

Vibrogym a svalová hmota a síla

Proces stárnutí je spojen s úbytkem svalové hmoty a svalové síly – odborně sarkopénie. Tento zdravotní problém je doprovázen zhoršením pohyblivosti a kontroly pohybů a zvyšuje se i riziko pádů a následných zlomenin. Člověk se tak pomalu stává nesamostatným. V současnosti je postiženo sarkopénií asi 30% populace nad 60 let, ale předpokládá se, že toto číslo ještě poroste.

Vibrogym a řídnutí kosti po menopauze

Cvičením na VIBROGYMU vede u žen po menopauze k významnému nárůstu hustoty kostní tkáně v oblasti kyčlí (1.5%), zvýšení svalové síly a ke zlepšení kontroly správného držení těla. Výsledky představují řešení pro stále zhoršující se problémy u stárnoucí populace jako je například osteoporóza, špatné držení těla, rovnováha a zlomeniny způsobené často nedostatečným zotavením z nejrůznějších nemocí a úrazů. Vzhledem k tomu, že průměrný věk západní populace stoupá, potýkáme se častěji s nežádoucí osteoporózou. Každý rok trpí milióny lidí zlomeninami v důsledku řídnutí kostí.